Bądź na bieżąco

Wszystkie aktualności

 • Dzień Strażaka 2023

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-05-27

  Za nami oficjalne uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Siemianowicach Śląskich. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, strażakom dziękujemy za służbę. Uzupełnieniem wydarzenia były akcje edukacyjne związane z propagowaniem pierwszej pomocy. Dziękujemy najmłodszym za liczne odwiedziny na naszym stoisku i realizację ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy. Fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Taktyka zielona

  W kategorii Szkolenia dnia 2023-04-21

  Za nami kolejne zajęcia realizowane w ramach Akademii GROT. Szkolący skupili się na podstawach taktyki zielonej - wkrótce zajęcia praktyczne.

  Czytaj dalej
 • SERE A'23

  W kategorii Szkolenia dnia 2023-04-15

  W ramach Akademii GROT zostało zorganizowane kolejne szkolenie SERE A. Szkolący uczestnicy w częsci teoretycznej, wkrótce część praktyczna. Wśród uczestników byli również uczniowie klasy mundurowej XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach. fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Wojskowe Targi Służby i Pracy

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-04-02

  Na zaproszenie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Wydział Zamiejsowy w Katowicach braliśmy udział w Targach Służby i Pracy. fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Przekaż 1,5% podatku Fundacji GROT

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-01-31

  Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT jest wpisana do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że każdy podatnik może przekazać Fundacji GROT swoje 1,5% podatku.

  Aby przekazać swoje 1,5% od podatku, należy w swoje zeznanie podatkowe wpisać nr KRS 0000709238.

  Skorzystaj z przygotowanych formularzy - zawierajacych już nasz numer KRS

  Kliknij w poniższe formularze, aby je pobrać:

  Czytaj dalej
 • 31. Finał WOŚP

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-01-29

  Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świętacznej Pomocy!

  Dziękujemy wszytskim zaagażowanym w akcę - dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy środki na walkę z sepsą - zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

  Podczas akcji WOŚP miała miejsce również prezentacja naszego pojazdu ratowniczego oraz liczne okazje do rozmów. Pojazd jeszcze zostanie poddany paru naprawom a o zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie służył mieszkańcom podnosząc poziom bezpieczeństwa.

  fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Remont pojazdu ratowniczego

  W kategorii Szkolenia dnia 2023-01-29

  Kolejny etap remontu naszego pojazdu ratowniczego za nami!

  Jako Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT działamy na rzecz lokalnych społeczności. Teraz, kolejnym już projektem jest remont samochodu - pojazd przeszedł szereg napraw mechanicznych, lakierniczych, zostało wymienionych wiele podzespołów. Teraz czas na wyposażenie go w sprzęt i akcesoria z zakresu pierwszej pomocy, tak by służył mieszkańcom całej aglomeracji gdy tylko pomoc będzie potrzebna.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w remoncie - zarówno firmom, jak i osoboom prywatnym.

  Czytaj dalej
 • Mamy już 5 lat

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-01-11

  To już 5 lat! Z wielką radością dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego rozwoju w tym czasie. Dzięki Wam możemy realizować nasze ambitne cele. Dziękujemy też wszystkim, którzy wkładają swoje serca w codzienną działalność na rzecz rozwoju bezpieczeństwa i obronności. Wspólnie jesteśmy w stanie realizować najśmielsze projekty, a tylko takie mamy w planach. Fundacja GROT. Mierzymy wysoko!

  Chcesz wesprzeć nasze działania? Przekaż nam 1,5% podatku.

  Czytaj dalej
 • Sprawozdanie 2021

  W kategorii dnia 2022-10-18

  Informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami dostępne jest sprawozdzanie z działalności Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT za rok 2021. W celu przeglądania należy wejść na stronę https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

  Czytaj dalej
 • Prelekcja z Navalem'22

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-10-05

  Naval w mieście Rosomaka! Już po raz drugi Naval przyjął zaproszenie Fundacji GROT - tym razem, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa.

  5 października 2022r. w siemianowickiem Parku Tradycji miało miejsce niezwykle inspirujące wydarzenie - prelekcja prowadzona przez byłego żolnierza GROM, z ponad 14-letnim doświadczeniem bojowym.

  Naval dzielił się wskazówkami na temat szeroko poruszanego tematu bezpieczeństwa we współczesnym świecie.

  fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej