Bądź na bieżąco

Wszystkie aktualności

 • 31. Finał WOŚP

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-01-29

  Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świętacznej Pomocy!

  Dziękujemy wszytskim zaagażowanym w akcę - dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy środki na walkę z sepsą - zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

  Podczas akcji WOŚP miała miejsce również prezentacja naszego pojazdu ratowniczego oraz liczne okazje do rozmów. Pojazd jeszcze zostanie poddany paru naprawom a o zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie służył mieszkańcom podnosząc poziom bezpieczeństwa.

  fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Remont pojazdu ratowniczego

  W kategorii Szkolenia dnia 2023-01-29

  Kolejny etap remontu naszego pojazdu ratowniczego za nami!

  Jako Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT działamy na rzecz lokalnych społeczności. Teraz, kolejnym już projektem jest remont samochodu - pojazd przeszedł szereg napraw mechanicznych, lakierniczych, zostało wymienionych wiele podzespołów. Teraz czas na wyposażenie go w sprzęt i akcesoria z zakresu pierwszej pomocy, tak by służył mieszkańcom całej aglomeracji gdy tylko pomoc będzie potrzebna.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w remoncie - zarówno firmom, jak i osoboom prywatnym.

  Czytaj dalej
 • Mamy już 5 lat

  W kategorii Wydarzenia dnia 2023-01-11

  To już 5 lat! Z wielką radością dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego rozwoju w tym czasie. Dzięki Wam możemy realizować nasze ambitne cele. Dziękujemy też wszystkim, którzy wkładają swoje serca w codzienną działalność na rzecz rozwoju bezpieczeństwa i obronności. Wspólnie jesteśmy w stanie realizować najśmielsze projekty, a tylko takie mamy w planach. Fundacja GROT. Mierzymy wysoko!

  Chcesz wesprzeć nasze działania? Przekaż nam 1,5% podatku.

  Czytaj dalej
 • Sprawozdanie 2021

  W kategorii dnia 2022-10-18

  Informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami dostępne jest sprawozdzanie z działalności Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT za rok 2021. W celu przeglądania należy wejść na stronę https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

  Czytaj dalej
 • Prelekcja z Navalem'22

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-10-05

  Naval w mieście Rosomaka! Już po raz drugi Naval przyjął zaproszenie Fundacji GROT - tym razem, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa.

  5 października 2022r. w siemianowickiem Parku Tradycji miało miejsce niezwykle inspirujące wydarzenie - prelekcja prowadzona przez byłego żolnierza GROM, z ponad 14-letnim doświadczeniem bojowym.

  Naval dzielił się wskazówkami na temat szeroko poruszanego tematu bezpieczeństwa we współczesnym świecie.

  fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Prelekcja: Bezpieczeństwo i zagrożenia terrorystyczne'22

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-09-01

  Zapraszamy do udziału w prelekcji: Bezpieczeństwo i zagrożenia terrorystyczne.

  Prelekcję poprowadzi Naval, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, przez 14 lat operator w zespole bojowym, uczestnik licznych misji zagranicznych. Wielokrotnie doceniany za swoją służbę najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, w tym: Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz Złotą Odznaką GROM.

  Prelekcja odbędzie się 5 października 2022 r. o godz. 17.00 (rejestracja od godz. 16.00) w sali widowiskowej Parku Tradycji (ul. E.Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie).

  Zapraszamy do zapisów poprzez wypełnienie form...

  Czytaj dalej
 • Remont Ośrodka Szkoleniowego

  W kategorii Ośrodek szkoleniowy dnia 2022-08-14

  Remont naszego Ośrodka Szkoleniowego w Siemianowicach Śląskich nabiera tempa!

  Czytaj dalej
 • Piknik Militarny z Rosomakiem 2022

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-06-19

  W dniu 19 czerwca na terenie siemianowickiego Parku Tradycji odbyła się kolejna już edycja legendarnego Pikniku Militarnego z Rosomakiem. Dziękujemy Partnerom oraz mieszkańcom za tak liczne odwiedziny! fot. Marcin Rzepczyk

  Czytaj dalej
 • Piknik Bezpieczeństwa 2022

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-06-04

  W dniu 4 czerwca braliśmy udział w Pikniku Bezpieczeństwa w Siemianowicach Śląskich, gdzie zachęcaliśmy między innymi do odświeżenia swoich umiejętności w zakresie prowadzenia RKO.

  Czytaj dalej
 • Pomagamy Ukrainie

  W kategorii Wydarzenia dnia 2022-03-04

  Wraz z naszym Partnerem, firmą Partner Systems zorganizowaliśmy pomoc również dla żołnierzy ukraiśkiej obrony terytorialnej.

  Wspólnie z innymi Partnerami przekazaliśmy rzeczy takie jak: leki przeciwbólowe, bandaże, plastry, plastry antybakteryjne, opatrunki, rękawiczki chirurgiczne, obuwie wojskowe, latarki noktowizyjne, baterie, powerbanki, koce termiczne, żywność z długim terminem ważności, zupki instant, racje żywnościowe, naczynia jednorazowe.

  Wiemy, że jako naród potrafimy współdziałać w ekstremalnych sytuacjach. 🤝 Cieszą nas gromadzone przez mieszkańców w mieście dary dla potrzebującyc...

  Czytaj dalej